Porady dotyczące pielęgnacji skóry zimą

Porady dotyczące pielęgnacji skóry zimą

Pielęgnacja skóry zimą wymaga szczególnej uwagi. Ważne jest, aby zimą dbać o skórę w inny sposób niż wiosną czy latem. Należy pamiętać, że skóra narażona na ekstremalne zmiany temperatury może być narażona na działanie wiatru, mrozu, wysuszające działanie ogrzewania i klimatyzacji. Skóra może się buntować w niskich temperaturach. Jeśli zauważymy łuszczenie się, ściągnięcie lub wysuszenie skóry oznacza to, że należy zadbać o jej właściwą pielęgnację. Winne mogą być ujemne temperatury, śnieg, mróz i wiatr. Wszystkie te czynniki mogą powodować widoczne uszkodzenia naszej skóry. Zawsze możesz wprowadzić zmiany w swoich zabiegach pielęgnacyjnych. Zauważysz widoczną poprawę wyglądu swojej skóry, w tym promienny blask i młodzieńczy wygląd.

Możesz poprawić wygląd swojej skóry, stosując naturalne składniki, takie jak maseczki. Jednak sprawdzone zabiegi działają szybciej i skuteczniej. Połącz je ze zdrową dietą, oraz zimowymi kosmetykami, aby osiągnąć pożądane efekty. Nasza skóra staje się sucha, gdy traci wodę podczas chłodnych dni. Szczególnie odczuwają to osoby z cerą wrażliwą lub naczynkową.

Skóra staje się bardziej wrażliwa ze względu na ciągłe zmiany miejsca przebywania. Widoczne są również negatywne skutki działania klimatyzacji w samochodzie lub biurze. Może ona wysuszać skórę i powodować reakcje alergiczne. Lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego dbajmy o naszą skórę przez cały rok. Ważne jest, aby wiedzieć, że istnieją rozwiązania dla problemów skórnych, takich jak sucha, szorstka lub pozbawiona blasku skóra. Istnieje wiele opcji pielęgnacji skóry, które mogą być dostosowane do jej potrzeb.

Jak zimowe mrozy wpływają na moją skórę?

Podczas zimnej pogody na policzkach, nosie i podbródku mogą pojawić się czerwone plamy. Są one nieestetyczne i mogą stanowić problem dla wszystkich kobiet, niezależnie od wieku. Stanowią one problem kosmetyczny dla większości kobiet i często są związane z rozszerzonymi naczynkami krwionośnymi, które mogą być szczególnie drażniące zimą. Niskie temperatury pobudzają krążenie i ujędrniają mięśnie twarzy. Minusem jest jednak to, że gruczoły łojowe wolniej pracują, gdy jest chłodniej. Ochronna warstwa tłuszczu w skórze staje się cieńsza i następuje utrata wody. Niezbędne są kremy głęboko nawilżające, ponieważ będą one bogate w składniki odżywcze. Kosmetyki, które stosuje się zimą muszą mieć gęstszą konsystencję. Tylko wtedy mogą chronić skórę przed mrozem i nadmierną utratą wilgoci. Krem powinnaś dopasować do swoich konkretnych potrzeb. Nie może on działać na powierzchni skóry. Dlatego pamiętaj, aby wybrać odpowiedni kosmetyk i stosować go wtedy, kiedy jest potrzebny.

Czytaj także: Cienie pod oczami – dlaczego powstają i jak z nimi walczyć?

Należy zadbać o swoją codzienną pielęgnację

Oprócz zalecanych kosmetyków, warto wysypiać się każdej nocy i codziennie spożywać zdrowe, zbilansowane posiłki. Warto wypróbować różne metody pielęgnacji skóry, aby znaleźć tę najlepszą dla siebie. Niezwykle istotne jest dostarczanie skórze niezbędnych składników odżywczych i mineralnych, zwłaszcza w chłodne dni. Należy również zająć się niedoborami witamin.

Nawilżanie skóry

Zimne powietrze może mieć negatywny wpływ na naszą skórę. Dlatego kosmetyki nawilżające powinny zawierać substancje higroskopijne, czyli takie, które wiążą wodę z naskórkiem. Jednym z najbardziej znanych składników jest kwas hialuronowy. Substancja ta odpowiada za silne nawilżenie i zapobiega odwodnieniu skóry. Gliceryna to kolejny doskonały składnik higroskopijny. Gliceryna jest powszechnie stosowanym składnikiem kosmetyków. Jest szczególnie przydatna podczas mrozów, ponieważ działa w głębszych warstwach. Alternatywą dla tych składników jest glikol propylenowy. Wnika on w warstwę rogową skóry, zwiększając jej nawilżenie.

Kremy nawilżające

Kremy nawilżające powinny być stosowane w chłodnych porach roku. Wbrew powszechnej opinii nie zamarza ona na skórze. Choć w wielu kosmetykach obecna jest woda, to odparowuje ona ze skóry zaraz po nałożeniu preparatu. Krem nakładamy co najmniej 15 minut przed wyjściem na zewnątrz, aby wystawić się na działanie zimna. Bardzo przydatne są również popularne wody termalne, z których możemy korzystać w domu i w pracy. Są one bogate w minerały i mają działanie łagodzące.

Kremy ochronne

Wiatr i zimno mogą negatywnie wpływać na wygląd naszej skóry. Dlatego tak ważne jest utrzymanie prawidłowego płaszcza lipidowego. Doskonałym wyborem jest krem ochronny na zimę, który zawiera jądra lipidowe (sfingolipidy). Stymulują one zdolność skóry do produkcji własnych olejów. Krem powinien być tłusty lub półtłusty, aby chronił skórę przed chłodem. Zwróć uwagę na składniki. Najlepsze są masła karite i naturalne oleje, takie jak jojoba. Produkty te tworzą film na powierzchni skóry. Kremy ochronne powinny być stosowane zarówno rano, jak i wieczorem.

Ochrona przeciwsłoneczna

Wbrew pozorom, nie wystarczy chronić się przed słońcem tylko latem. Ważne jest, aby chronić się przez cały rok. Twoja skóra jest narażona na działanie promieni słonecznych, ponieważ odbijają się one od śniegu. Makijaż powinien mieć filtry UV. Powinien być wodoodporny, ponieważ opady śniegu nie są w stanie go zmyć. Ważna jest również pielęgnacja ust. Szminka jest niezbędna, ponieważ zapewnia silne działanie natłuszczające i ochronne. Dobrym rozwiązaniem są również filtry.

Makijaż na zimę

Jak dbać o skórę w mroźne dni. Chociaż grubsza warstwa makijażu chroni przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych, ważne jest, aby stosować go z umiarem i nie przesadzać z makijażem. Fluidy, podkład i puder należy usuwać ostrożnie. Zimą należy stosować środki do demakijażu, które nawilżają suchą skórę. Unikaj produktów zawierających alkohol.

Pielęgnacja ciała

O ile zimą najwięcej uwagi wymaga twarz, o tyle można zadbać o całe ciało. Warto zainwestować w różnego rodzaju odżywcze balsamy, które uzupełnią niedobór lipidów w organizmie podczas chłodnych dni. Kremy do rąk warto mieć zawsze przy sobie.

Previous Stereo czy kino domowe – co wybrać?
Next Wiemy, kto będzie reprezentował Polskę na Eurowizji Junior 2021

Może to Ci się spodoba

39-letni sprawca śmiertelnego potrącenia pieszej, który uciekł z miejsca wypadku, został zatrzymany w pościgu przez policjantów OPP w Krakowie

Wczoraj, około godz.17:30 na ul. Potrzask w Krakowie doszło do wypadku śmiertelnego w którym zginęła piesza. Jak ustalili policjanci, 39-letni kierujący samochodem osobowym marki Opel Vectra w pewnym momencie utracił

Nagrody Komendanta Głównego Policji dla wyróżniających się policjantów w Małopolsce

22 lutego br. Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie nadinspektor dr Tomasz Miłkowski, wraz z Wojewodą Małopolskim panem Józefem Pilchem, wręczył przyznane przez Komendanta Głównego Policji, nagrody wyróżniającym się policjantom garnizonu

Święto Policji w KPP w Krakowie

Dzisiaj w Komendzie Powiatowej Policji w Krakowie, odbyła się uroczystość upamiętniająca 98 rocznicę powstania polskiej Policji. W obchodach udział wzięli: insp. Krzysztof Król, Komendant Powiatowy Policji w Krakowie, mł. insp.

Noc Muzeów w Komendzie Głównej Policji. Wśród uczestników policjant z Krakowa

Przed kilkoma dniami w Komendzie Głównej Policji odbyła się ”Noc Muzeów”. Bramy KGP otwarte były dla zwiedzających od godziny 18:00 do północy. Ilość chętnych była tak duża, że już na

Grafika wektorowa a grafika rastrowa – różnice

Czym jest grafika wektorowa? Większość grafik wektorowych opiera się na matematyce. Grafika wektorowa to linie, krzywe i punkty, które są umieszczone w układzie współrzędnych. Obraz wektorowy ma wysoką jakość, która

Kolejne 2 złote medale Szymona Kulki na Światowych Igrzyskach Służb Mundurowych w Los Angeles

Kolejne doskonałe informacje docierają do Gorlic z Los Angeles, gdzie odbywają się XVII Światowe Igrzyska Służb Mundurowych. Sierżant Szymon Kulka – biegający policjant Posterunku Policji w Uściu Gorlickim – do

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź