Jakie są formalności, koszty i procedura wynajmu łóżka rehabilitacyjnego?

Jakie są formalności, koszty i procedura wynajmu łóżka rehabilitacyjnego?

Osoby chore, które muszą przebywać w pozycji leżącej, powinny mieć zapewnione odpowiednie warunki – warunki, które pozwolą im wyzdrowieć i czuć się komfortowo. Dla wielu osób niepełnosprawnych ich łóżko jest najważniejszym elementem wyposażenia pokoju. Rodzina może zdecydować się na zakup mebli, lub zamiast tego może wybrać ich wynajem. Aby dowiedzieć się więcej o formalnościach przy wynajmowaniu mebli, czytaj dalej!

Co lepsze – kupno czy wypożyczenie?

Jeśli chodzi o opiekę nad osobą niepełnosprawną lub rekonwalescentem, dobrze sprawdzają się łóżka szpitalne. Łóżka domowe pozbawione są jednak wielu przydatnych funkcji. Dlatego bardzo ważne jest odpowiednie przystosowanie pokoju pacjenta, w tym wstawienie wysokiej jakości łóżka.Takie rozwiązanie znacznie ułatwia wykonywanie codziennych czynności pielęgnacyjnych oraz przeprowadzanie niektórych zabiegów. Łóżko rehabilitacyjne można zakupić na własną rękę lub wypożyczyć. Pacjenci w przeważającej większości wolą drugie rozwiązanie od pierwszego. Jest ono ekonomiczne, a dodatkowo pozwala w krótkim czasie nabyć niezbędne meble.

Wypożyczenie łóżka – jak to zrobić?

Wynajem łóżka rehabilitacyjnego to świetny sposób, aby pomóc bliskiej osobie w powrocie do zdrowia. Jest to również naprawdę łatwe do zrobienia!

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest ocena, jaki rodzaj mebli będzie pasował do pokoju pacjenta. Należy upewnić się, że wokół łóżka jest wystarczająco dużo miejsca, aby opiekunowie mogli się swobodnie poruszać. Będziesz także chciał rozważyć, czy potrzebujesz innego sprzętu, takiego jak stoliki nocne lub szafki – wszystko to oferuje dobra wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych.

Kiedy już ustalisz, czego potrzebujesz, skontaktuj się z pracownikiem firmy i ustal wszystkie szczegóły. Łóżko może być dostarczone w tak krótkim czasie, jak wymaga tego klient.

Pokój dla osoby chore —  jakie koszty dostosowania pokoju do potrzeb pacjenta? 

Warto pamiętać, że łóżko dla chorego leżącego oraz inne akcesoria mogą podlegać refundacji, którą pacjent otrzyma z Narodowego Funduszu Zdrowia. Starając się o pieniądze z dotacji należy jednak pamiętać, że sam proces składania wniosku może być skomplikowany.

Przed dokonaniem zakupu należy bowiem znaleźć sklep, który zaoferuje zwrot kosztów za konkretne produkty, a następnie uzyskać akceptację eksperta. Oczywiście, zawsze warto ubiegać się o dodatkowe środki, do których pacjent może być uprawniony. Jednak ten proces może być czasochłonny.

Wypożyczenie łóżka rehabilitacyjnego, jak również innych sprzętów, jest rozwiązaniem bardziej ekonomicznym niż zakup poszczególnych elementów. Opłata wnoszona jest z częstotliwością miesięczną, co pozwala lepiej zarządzać domowym budżetem. Koszt związany z wynajmem sprzętu będzie tak naprawdę zależał od tego, jakich dokładnie mebli i elementów wyposażenia potrzebuje pacjent. Koszt dzierżawy łóżka jest stosunkowo niewielki, około 100 zł miesięcznie. Ale zakup własnego łóżka może być dość kosztowny – w rzeczywistości może to być koszt kilku tysięcy złotych.

Kiedy warto zdecydować się na wypożyczenie łóżka rehabilitacyjnego?

Wynajem łóżka rehabilitacyjnego to świetny pomysł, jeśli nie chce się go kupować, a rodzina nie chce ponosić wysokich kosztów za jednym razem. Jeśli pacjent będzie przebywał w jednym mieszkaniu tylko przez krótki czas, lub jeśli na dostawę łóżka trzeba czekać kilka tygodni, lub jeśli trzeba kompleksowo wyposażyć pokój pacjenta, co wiąże się z dużym wydatkiem, to wynajem również warto rozważyć. Również jeśli trzeba szybko wyposażyć pomieszczenie i nie planuje się długotrwałego użytkowania tych mebli, to wynajem może być najlepszym rozwiązaniem.

Firma wynajmująca łóżka rehabilitacyjne przyjmuje zlecenia przez cały rok, więc nie ma potrzeby rezerwowania mebla z dużym wyprzedzeniem. Warto zauważyć, że nie tylko pacjenci stale leżący mogą korzystać z tego typu mebli – coraz częściej na tego typu rozwiązanie decydują się również osoby z rozległymi złamaniami, które będą musiały pozostać w pozycji leżącej przez jakiś czas, kontynuując rehabilitację. Meble tego typu dedykowane są również osobom, które przeszły różnego rodzaju operacje i które z jakichś powodów nie powinny przebywać w pozycji pionowej. Warto pamiętać, że same materace przeciwodleżynowe nie zapewniają wystarczającego komfortu zarówno pacjentom, jak i opiekunom, dlatego wypożyczenie własnego łóżka może być dobrym rozwiązaniem. Tego typu sprzęt medyczny jest powszechnie wypożyczany dla pacjentów, którzy wymagają intensywnej opieki, a także dla tych, którzy przebywają w domu i wymagają stałego monitorowania.

Jak znaleźć odpowiednią wypożyczalnie łóżek rehabilitacyjnych?

Kiedy szukasz dobrej wypożyczalni łóżek rehabilitacyjnych, musisz zacząć od zaplanowania aranżacji pomieszczenia. Wtedy można znaleźć świetną ofertę na stronie visamed.pl – to wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych z Warszawy, która oferuje również inne rodzaje sprzętu przydatnego w opiece nad chorymi. Niezależnie od tego, czy łóżko potrzebne jest na krótki okres czasu, czy też planujemy przejąć opiekę nad pacjentem na dłużej, zawsze warto rozważyć wypożyczenie niezbędnego sprzętu, który ułatwi codzienną pracę i powrót do zdrowia.

Previous Wózki do mebli cateringowych – jakie jest ich zastosowanie?
Next Scrabble – Gra, która zmieniła Twoje życie

Może to Ci się spodoba

Legend of Rock Wrocław – Hala Stulecia 25 marca 2023

The Legend of Rock Symphonic Rock Never Dies! 25 marca 2023 Wrocław Hala Stulecia 18 listopada 2023 Katowice Spodek godz. 20:00 Spektakularna produkcja! Poczuj niesamowite emocje podczas jedynego takiego koncertu

Jak skutecznie pozbyć się moli spożywczych?

Mole spożywcze są szczególnie niebezpieczne dla naszego zdrowia. Mogą one bowiem spowodować wiele chorób, a nawet poważne skutki uboczne. Dlatego tak ważne jest, by pozbyć się ich jak najszybciej. Jak

39-letni sprawca śmiertelnego potrącenia pieszej, który uciekł z miejsca wypadku, został zatrzymany w pościgu przez policjantów OPP w Krakowie

Wczoraj, około godz.17:30 na ul. Potrzask w Krakowie doszło do wypadku śmiertelnego w którym zginęła piesza. Jak ustalili policjanci, 39-letni kierujący samochodem osobowym marki Opel Vectra w pewnym momencie utracił

Trwa 74 TOUR DE POLOGNE w Małopolsce

Za nami dwa z pięciu etapów 74 Tour de Pologne – największego wydarzenia kolarskiego w Polsce, którego trasy przebiegają przez Małopolskę. Nad bezpieczeństwem wyścigu czuwa ponad 600 policjantów, do zadań

Sprawca brutalnego rozboju został zatrzymany przez krakowskich policjantów

Policjanci z VI Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali sprawcę rozboju do jakiego doszło pod koniec listopada ubiegłego roku. Wówczas na wracającego po pracy do domu kierowcę MPK napadł mężczyzna. Usłyszał

Kolejne 2 złote medale Szymona Kulki na Światowych Igrzyskach Służb Mundurowych w Los Angeles

Kolejne doskonałe informacje docierają do Gorlic z Los Angeles, gdzie odbywają się XVII Światowe Igrzyska Służb Mundurowych. Sierżant Szymon Kulka – biegający policjant Posterunku Policji w Uściu Gorlickim – do

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź