Jakie są formalności, koszty i procedura wynajmu łóżka rehabilitacyjnego?

Jakie są formalności, koszty i procedura wynajmu łóżka rehabilitacyjnego?

Osoby chore, które muszą przebywać w pozycji leżącej, powinny mieć zapewnione odpowiednie warunki – warunki, które pozwolą im wyzdrowieć i czuć się komfortowo. Dla wielu osób niepełnosprawnych ich łóżko jest najważniejszym elementem wyposażenia pokoju. Rodzina może zdecydować się na zakup mebli, lub zamiast tego może wybrać ich wynajem. Aby dowiedzieć się więcej o formalnościach przy wynajmowaniu mebli, czytaj dalej!

Co lepsze – kupno czy wypożyczenie?

Jeśli chodzi o opiekę nad osobą niepełnosprawną lub rekonwalescentem, dobrze sprawdzają się łóżka szpitalne. Łóżka domowe pozbawione są jednak wielu przydatnych funkcji. Dlatego bardzo ważne jest odpowiednie przystosowanie pokoju pacjenta, w tym wstawienie wysokiej jakości łóżka.Takie rozwiązanie znacznie ułatwia wykonywanie codziennych czynności pielęgnacyjnych oraz przeprowadzanie niektórych zabiegów. Łóżko rehabilitacyjne można zakupić na własną rękę lub wypożyczyć. Pacjenci w przeważającej większości wolą drugie rozwiązanie od pierwszego. Jest ono ekonomiczne, a dodatkowo pozwala w krótkim czasie nabyć niezbędne meble.

Wypożyczenie łóżka – jak to zrobić?

Wynajem łóżka rehabilitacyjnego to świetny sposób, aby pomóc bliskiej osobie w powrocie do zdrowia. Jest to również naprawdę łatwe do zrobienia!

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest ocena, jaki rodzaj mebli będzie pasował do pokoju pacjenta. Należy upewnić się, że wokół łóżka jest wystarczająco dużo miejsca, aby opiekunowie mogli się swobodnie poruszać. Będziesz także chciał rozważyć, czy potrzebujesz innego sprzętu, takiego jak stoliki nocne lub szafki – wszystko to oferuje dobra wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych.

Kiedy już ustalisz, czego potrzebujesz, skontaktuj się z pracownikiem firmy i ustal wszystkie szczegóły. Łóżko może być dostarczone w tak krótkim czasie, jak wymaga tego klient.

Pokój dla osoby chore —  jakie koszty dostosowania pokoju do potrzeb pacjenta? 

Warto pamiętać, że łóżko dla chorego leżącego oraz inne akcesoria mogą podlegać refundacji, którą pacjent otrzyma z Narodowego Funduszu Zdrowia. Starając się o pieniądze z dotacji należy jednak pamiętać, że sam proces składania wniosku może być skomplikowany.

Przed dokonaniem zakupu należy bowiem znaleźć sklep, który zaoferuje zwrot kosztów za konkretne produkty, a następnie uzyskać akceptację eksperta. Oczywiście, zawsze warto ubiegać się o dodatkowe środki, do których pacjent może być uprawniony. Jednak ten proces może być czasochłonny.

Wypożyczenie łóżka rehabilitacyjnego, jak również innych sprzętów, jest rozwiązaniem bardziej ekonomicznym niż zakup poszczególnych elementów. Opłata wnoszona jest z częstotliwością miesięczną, co pozwala lepiej zarządzać domowym budżetem. Koszt związany z wynajmem sprzętu będzie tak naprawdę zależał od tego, jakich dokładnie mebli i elementów wyposażenia potrzebuje pacjent. Koszt dzierżawy łóżka jest stosunkowo niewielki, około 100 zł miesięcznie. Ale zakup własnego łóżka może być dość kosztowny – w rzeczywistości może to być koszt kilku tysięcy złotych.

Kiedy warto zdecydować się na wypożyczenie łóżka rehabilitacyjnego?

Wynajem łóżka rehabilitacyjnego to świetny pomysł, jeśli nie chce się go kupować, a rodzina nie chce ponosić wysokich kosztów za jednym razem. Jeśli pacjent będzie przebywał w jednym mieszkaniu tylko przez krótki czas, lub jeśli na dostawę łóżka trzeba czekać kilka tygodni, lub jeśli trzeba kompleksowo wyposażyć pokój pacjenta, co wiąże się z dużym wydatkiem, to wynajem również warto rozważyć. Również jeśli trzeba szybko wyposażyć pomieszczenie i nie planuje się długotrwałego użytkowania tych mebli, to wynajem może być najlepszym rozwiązaniem.

Firma wynajmująca łóżka rehabilitacyjne przyjmuje zlecenia przez cały rok, więc nie ma potrzeby rezerwowania mebla z dużym wyprzedzeniem. Warto zauważyć, że nie tylko pacjenci stale leżący mogą korzystać z tego typu mebli – coraz częściej na tego typu rozwiązanie decydują się również osoby z rozległymi złamaniami, które będą musiały pozostać w pozycji leżącej przez jakiś czas, kontynuując rehabilitację. Meble tego typu dedykowane są również osobom, które przeszły różnego rodzaju operacje i które z jakichś powodów nie powinny przebywać w pozycji pionowej. Warto pamiętać, że same materace przeciwodleżynowe nie zapewniają wystarczającego komfortu zarówno pacjentom, jak i opiekunom, dlatego wypożyczenie własnego łóżka może być dobrym rozwiązaniem. Tego typu sprzęt medyczny jest powszechnie wypożyczany dla pacjentów, którzy wymagają intensywnej opieki, a także dla tych, którzy przebywają w domu i wymagają stałego monitorowania.

Jak znaleźć odpowiednią wypożyczalnie łóżek rehabilitacyjnych?

Kiedy szukasz dobrej wypożyczalni łóżek rehabilitacyjnych, musisz zacząć od zaplanowania aranżacji pomieszczenia. Wtedy można znaleźć świetną ofertę na stronie visamed.pl – to wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych z Warszawy, która oferuje również inne rodzaje sprzętu przydatnego w opiece nad chorymi. Niezależnie od tego, czy łóżko potrzebne jest na krótki okres czasu, czy też planujemy przejąć opiekę nad pacjentem na dłużej, zawsze warto rozważyć wypożyczenie niezbędnego sprzętu, który ułatwi codzienną pracę i powrót do zdrowia.

Previous Wózki do mebli cateringowych – jakie jest ich zastosowanie?
Next Scrabble – Gra, która zmieniła Twoje życie

Może to Ci się spodoba

Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja

Wczoraj przypadała  226. rocznica uchwalenia przez rząd Rzeczpospolitej Obojga Narodów pierwszej w Europie Ustawy Zasadniczej. Konstytucja 3 Maja była aktem prawnym, który w ówczesnej formie miał za zadanie łączyć, często

Wiemy, kto będzie reprezentował Polskę na Eurowizji Junior 2021

Konkurs Piosenki Eurowizji dla Juniorów (Junior Eurovision Song Contest) to wersja dla dzieci. Europejska Unia Nadawców organizuje go od 2003 roku. Biorą w nim udział wykonawcy w wieku od 9

Legend of Rock Wrocław – Hala Stulecia 25 marca 2023

The Legend of Rock Symphonic Rock Never Dies! 25 marca 2023 Wrocław Hala Stulecia 18 listopada 2023 Katowice Spodek godz. 20:00 Spektakularna produkcja! Poczuj niesamowite emocje podczas jedynego takiego koncertu

Mija rok od Światowych Dni Młodzieży

W lipcu ubiegłego roku w Polsce odbyły się 31. Światowe Dni Młodzieży, w których udział wzięło 2,5 mln pielgrzymów ze 187 krajów. W uroczystościach uczestniczył Papież Franciszek, przedstawiciele Episkopatu Polski

Krakowscy policjanci zabezpieczają Lotto Eurovolley Poland 2017

To już druga w tym roku tak duża impreza sportowa, której jednym z miast gospodarzy jest Kraków. Tym razem gościmy uczestników mistrzostw Europy w piłce siatkowej.  Turniej rozgrywany jest od

Nowy wóz strażacki dla Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Jelczu-Laskowicach

Podczas uroczystego apelu, w poniedziałek 17 stycznia br., dolnośląskim strażakom przekazano 20 nowych samochodów ratowniczo-gaśniczych z funkcją do ograniczenia stref skażeń chemicznych i ekologicznych, w tym 16 średnich i 4

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź