Lifting twarzy – skuteczny sposób na odmłodzenie

Lifting twarzy – skuteczny sposób na odmłodzenie

To nic innego jak odmłodzenie, korekta, poprawa. Liftingowi można poddać dosłownie wszystko: piersi i pośladki, a także inne problematyczne części ciała. Największą popularnością cieszy się lifting twarzy.

Co to jest lifting twarzy?

Jest to zabieg chirurgiczny polegający na usunięciu nadmiaru skóry w celu jej rozciągnięcia. Zabieg ten znany jest również pod łacińską nazwą Rhytidectomy. Nie jest tajemnicą, że zmarszczki i obwisła skóra są oznaką starzenia się. Wynika to z naturalnego procesu starzenia, kiedy to nasza skóra produkuje mniej kolagenu i elastyny.

Odpowiedzią na ten problem są liftingi twarzy. Podczas zabiegu liftingu skóra jest delikatnie podnoszona do góry i odpychana do tyłu. Zmarszczki są następnie „rozciągane”, dzięki czemu pozostają mniej widoczne. Istnieją dwa rodzaje liftingu: minimalny lifting twarzy lub bardziej rozległy lifting twarzy, który obejmuje szyję i skórę. Mini-facelift to minimalnie inwazyjna procedura, która koryguje wygląd skóry i delikatnie ją rozciąga. Wiele z tych zabiegów wykonywanych jest w gabinetach medycyny estetycznej. Lifting twarzy i szyi jest zabiegiem bardziej złożonym. Nie tylko naciąga skórę, ale również porusza i rozciąga mięśnie. Zabieg liposukcji stosuje się w celu usunięcia nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Czytaj także: Czy botoks jest szkodliwy? Obalamy mity na temat botoksu

Kto może poddać się liftingowi twarzy?

Płeć nie jest zbiorem reguł. Lifting twarzy staje się coraz bardziej popularny wśród osób poniżej 50 roku życia. Osoba, która jest niezadowolona ze swojego wyglądu i chce spowolnić proces starzenia się, jest dobrym kandydatem do liftingu twarzy. Lifting twarzy jest dobrym rozwiązaniem, jeśli zależy Ci na dobrym samopoczuciu psychicznym i pewności siebie. Ludzie po 50 roku życia, którzy byli niezadowoleni ze swojego wyglądu mieli lifting twarzy w przeszłości. Dziś ta granica się zatarła, ponieważ wiele młodszych osób decyduje się na tę procedurę. Celebryci, influencerzy i osoby, dla których kariera i wygląd mają kluczowe znaczenie. Reguły wiekowe nie mają już znaczenia. Przeciętny człowiek ma większy dostęp do medycyny estetycznej, która jest tańsza i bardziej zaawansowana.

Przeciwwskazania do liftingu twarzy

Lifting jest zabiegiem, który wiąże się z dużym uniesieniem. Należy zdawać sobie sprawę z przeciwwskazań. Jest to zabieg chirurgiczny, który może stwarzać powikłania, dlatego nie należy o nim zapominać. Aby wykluczyć przeciwwskazania, kandydat przed zabiegiem musi zostać zbadany przez lekarza.

Lifting nie jest zalecany osobom cierpiącym na problemy zakrzepowo-zatorowe, cukrzycę, choroby układu oddechowego. Zabieg może zostać zakłócony, jeśli ktoś nie ma prawidłowej wagi, ma szybko rosnące ciało lub zmaga się z efektem jojo. Na czas trwania zabiegu osoby palące powinny rzucić palenie. Palenie może spowolnić gojenie się tkanek i zwiększyć ryzyko powikłań. Istnieją oczywiste przeciwwskazania do wykonania zabiegu.

Co powinniśmy wiedzieć o liftingu?

Blizny po zabiegach pooperacyjnych – Za uszami pojawią się niewielkie blizny. Zazwyczaj nie są one widoczne i można je ukryć za włosami. W okresie gojenia najlepiej jest ściąć włosy na krótko, jeśli nie chcemy pokazywać blizn. Po zabiegu może wystąpić obrzęk i krwiaki. Mogą one utrzymywać się przez kilka tygodni.

Drętwienie – Czasami może wystąpić drętwienie lub zaburzenia czucia w okolicy zabiegu. Dolegliwości te mogą świadczyć o uszkodzeniu nerwu twarzowego lub o tym, że doszło do martwicy twarzy. Przypadki te są rzadkie, ale należy być ich świadomym. Możesz zminimalizować ryzyko, zlecając wykonanie zabiegu w renomowanej klinice pod nadzorem i przewodnictwem profesjonalisty.

Jak długo trwa zabieg?

Lifting twarzy trwa średnio od 1 do 3 godzin. Zakres korekcji, zastosowana technika i stopień zaawansowania mają wpływ na czas potrzebny do wykonania liftingu twarzy. Do wykonania liftingu stosowane jest znieczulenie ogólne lub dożylne. Zabieg może być przeprowadzony tylko u osoby znieczulonej. Konieczne jest wykonanie odpowiednich cięć i naciągnięcie skóry. Tradycyjne liftingi wymagają wykonania cięć od skroni do przodu każdego ucha, a następnie za każdym uchem, wzdłuż linii włosów. W przypadku liftingu szyi wymagane są dodatkowe cięcia pod brodą. Następnie usuwany jest nadmiar tkanki tłuszczowej i korygowane jest ułożenie mięśni. Często mówi się, że dobry chirurg musi być artystą. Zabieg kończy się zszyciem cięć. Następnie rozpoczyna się okres rekonwalescencji.

Jak długo utrzymuje się lifting?

Chociaż pełny efekt liftingu może być widoczny już po kilku miesiącach, może on utrzymywać się nawet do 10 lat. Ważne jest, aby postępować zgodnie z zaleceniami lekarza i dobrze dbać o skórę i szyję. Osoby, które mają skłonność do tycia powinny unikać liftingu twarzy. Przybranie na wadze może negatywnie wpłynąć na efekt końcowy i zmniejszyć jego skuteczność

Previous Grafika wektorowa a grafika rastrowa - różnice
Next Detoksykacja alkoholowa - na czym ona polega?

Może to Ci się spodoba

Mija rok od Światowych Dni Młodzieży

W lipcu ubiegłego roku w Polsce odbyły się 31. Światowe Dni Młodzieży, w których udział wzięło 2,5 mln pielgrzymów ze 187 krajów. W uroczystościach uczestniczył Papież Franciszek, przedstawiciele Episkopatu Polski

Nowy wóz strażacki dla Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Jelczu-Laskowicach

Podczas uroczystego apelu, w poniedziałek 17 stycznia br., dolnośląskim strażakom przekazano 20 nowych samochodów ratowniczo-gaśniczych z funkcją do ograniczenia stref skażeń chemicznych i ekologicznych, w tym 16 średnich i 4

Nowe mieszkanie – na co zwrócić uwagę przez zakupem nieruchomości?

Zakup własnego nowego mieszkania jest często wymieniany wśród najważniejszych decyzji, jakie podejmujemy w życiu. Również dla osób inwestujących swój kapitał w nieruchomości to ważny krok i musi zostać dokładnie przemyślany.

Odprawa służbowa Zastępców Komendantów Wojewódzkich (Stołecznego) Policji ds. kryminalnych

W dniach 6 – 7 lutego 2017 r. w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym „Dafne” w Zakopanem odbyła się odprawa służbowa zastępców komendantów wojewódzkich (Stołecznego) Policji ds. kryminalnych, poświęcona podsumowaniu realizacji zadań przez

Stereo czy kino domowe – co wybrać?

Zestaw stereo czy kino domowe? To pytanie musi zadać sobie wiele osób poszukujących sprzętu. Klientom zależy na wysokiej jakości muzyki i dobrej jakości dźwięku podczas oglądania filmów. Jest to świetne

Spotkanie robocze dotyczące przygotowań Sesji Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO

Dzisiaj (27.03.br.) w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyło się spotkanie robocze przedstawicieli służb  zaangażowanych w przygotowanie Sesji Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO. 41 Sesja Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO  odbędzie się

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź