Kierowca uciekał przed policjantami, prawdopodobnie prowadził samochód pod wpływem narkotyków

Kierowca uciekał przed policjantami, prawdopodobnie prowadził samochód pod wpływem narkotyków

Nawet 5 lat więzienia grozi 22- latkowi, który kierował samochodem pod wpływem narkotyków i uciekał przed policjantami. Mężczyzna zignorował sygnały policjantów, którzy próbowali zatrzymać go do kontroli. Jak się okazało, to był dopiero początek jego problemów.

W sobotę około godz. 22:45 mundurowi z oławskiej patrolówki na ul. Żeromskiego zauważyli samochód osobowy marki BMW, którego kierowca mógł znajdować się pod wpływem alkoholu lub innego podobnie działającego środka. Podczas podjętej próby kontroli drogowej, mężczyzna gwałtownie ruszył, uderzając samochodem w stojący oznakowany radiowóz. Podjęty pościg nie doprowadził do natychmiastowego zatrzymania mężczyzny.

Kierujący, 22- letni mieszkaniec gminy Domaniów został zatrzymany na terenie Oławy po niespełna dwóch godzinach od ucieczki. Mężczyzna został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem 0,00 mg/l, jednakże badanie śliny testerem na obecność narkotyków dało wynik pozytywny.

Uciekinierowi pobrano krew do dalszych badań, a noc spędził w policyjnym areszcie. W dniu wczorajszym tj. 9 maja, decyzją Prokuratora, na czas trwającego postępowania, zastosowano względem podejrzanego dozór policji, poręczenie majątkowe w kwocie 2 tys. złotych oraz zakazu opuszczania kraju.

Przypominamy, że niezatrzymanie się do kontroli drogowej jest przestępstwem‼️za które 22-latek można trafić do więzienia nawet na 5 lat. Za kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków grodzi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata.

Źródło: Komenda miejska Policji w Jelczu-Laskowicach

Previous Przekroczył dopuszczalną prędkość i kierował samochodem pomimo zakazu
Next 25-latek miał przy sobie woreczek z amfetaminą

Może to Ci się spodoba

Trzech zatrzymanych za posiadanie narkotyków

W miniony weekend policjanci z Oławy i z Jelcza-Laskowic zatrzymali z narkotykami trzy osoby. Najmłodszy miał 15 lat, dwóch pozostałych po 25. Funkcjonariusze zabezpieczyli w sumie kilkanaście porcji marihuany i

Zatrzymany za posiadanie amfetaminy

Policjanci pionu prewencji zatrzymali 28-letniego mieszkańca gminy Jelcz-Laskowice, który w nocy 27 czerwca br. został poddany kontroli drogowej. W aucie mężczyzny funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli prawie sześć gramów amfetaminy. Mężczyźnie

25-latek miał przy sobie woreczek z amfetaminą

Policjanci z Wydziału Prewencji oławskiej Policji zatrzymali mieszkańca Oławy, który posiadał przy sobie środki odurzające. 14 maja kilka minut po północy policjanci z Wydziału Prewencji, podczas kontroli ogrodów działkowych przy

Pojechali na interwencję a znaleźli narkotyki

Funkcjonariusze Rewiru Dzielnicowych z Komisariatu Policji w Jelczu Laskowicach za-trzymali 40- letniego mieszkańca powiatu oławskiego, u którego w mieszkaniu ujawniono narkotyki. Mężczyzna usłyszał zarzuty i przyznał się do popełnionego przestępstwa.

Czy wiesz co oznacza ten znak? Jest bardzo ważny i warto go zapamiętać

Międzynarodowy znak „POMÓŻ MI” jest dyskretnym sygnałem, który możemy wysłać do kogoś kogo znamy lub całkowicie obcej nam osoby. Informuje on o tym, że jesteśmy ofiarą przemocy. Znak ,,pomóż mi’’

Obywatel Ukrainy ukarany za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu

W trybie przyspieszonym, odpowie przed Sądem 46-letni obywatel Ukrainy, który w sobotę 7 stycznia br. około godz 19:40 został ujęty przez mieszkańców Jelcza Laskowic, gdy kierował samochodem w stanie nietrzeźwości.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź